O nas

 

Włocławska firma działająca od 1989 roku w branży audiowizualnej i będąca autoryzowanym dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych znanej japońskiej firmy Fujitsu.

Klimatyzatory to urządzenia przeznaczone do mieszkań, biur, urzędów, restauracji i innych pomieszczeń, w których dba się o komfort przebywania.

Podstawowym wymaganiem stawianym klimatyzatorom jest utrzymywanie komfortowych warunków w pomieszczeniu. Odczuwanie komfortu zależy od wilgotności i temperatury otaczającego nas powietrza. Proces chłodzenia przebiega w następujący sposób:

  • klimatyzator zasysa ciepłe powietrze z pomieszczenia
  • ciepłe powietrze wtłaczane jest na zimną chłodnicę
  • następuje proces schładzania i osuszania powietrza
  • zimne powietrze jest wdmuchiwane do pomieszczenia

Mimo że nazwa klimatyzator sugeruje jedno urządzenie, najpopularniejsze są klimatyzatory typu split, które składają się z dwóch części: wewnętrznej, popularnie nazywanej klimatyzatorem, oraz zewnętrznej - agregatu sprężarkowego. Dzięki oddzieleniu agregatu sprężarkowego i umieszczeniu go na zewnątrz można uniknąć w pomieszczeniach brzęczenia sprężarki, dobrze każdemu znanego z pracy lodówek. Obie części klimatyzatora połączone są instalacją chłodniczą z rur miedzianych w izolacji termicznej. Równie popularne jak splity są klimatyzatory monoblokowe potocznie określane mianem okiennych, gdyż najczęściej montowane są w oknach. Są to urządzenia niezwykle atrakcyjne cenowo, zaś swoją popularność zawdzięczają Stanom Zjednoczonym, w których montowane są nawet w budynkach tymczasowych. Klimatyzatory są urządzeniami sprężarkowymi, które wykorzystują właściwości fizyczne materii w różnych stanach skupienia. Niezależnie od typu (split czy monoblok) zbudowane są z tych samych części:

  • dwóch wymienników, które schładzają lub ogrzewają przepływające powietrze
  • sprężarki, która sprężając gaz chłodniczy podwyższa jego temperaturę
  • zaworu rozprężnego, który rozpręża czynnik chłodniczy

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że dzięki sprężaniu i rozprężaniu gazu chłodniczego uzyskujemy gorący lub zimny czynnik. W jednym z wymienników płynie zimny czynnik, która ochładza przepływające powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt chłodzenia. W tym samym czasie w drugim wymienniku płynie gorący czynnik, który ogrzewa przepływające powietrze, dzięki czemu uzyskujemy efekt grzewczy. W większości klimatyzatorów istnieje możliwość dowolnego ustawienia trybu pracy dla wymiennika wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki temu nasz klimatyzator może albo chłodzić, albo ogrzewać nasze pomieszczenie.

I jeszcze mała porada: z klimatyzacją nie można przeholować, bo chrypka i katarek murowane. Dlatego najlepiej, żeby różnica temperatur między powietrzem zewnętrznym i tym klimatyzowanym nie była większa niż 6-8 stopni. Więcej porad na temat klimatyzacji uzyskacie od naszych konsultantów.

 

 

 

klimatyzatory ścienne

domowe pompy ciepła

klimatyzatory kasetonowe